Денят на розовата фланелка е международна инициатива, която се отбелязва ежегодно в последната сряда на месец февруари. Тази година той се проведе на 25 февруари и е посветен на превенцията на тормоза в училище и насърчаването на уважението, толерантността и добротата между учениците.
В ОУ „Хаджи Димитър“ Денят на розовата фланелка беше отбелязан с различни инициативи – учениците бяха облечени в розово в знак на съпричастност, проведоха се беседи по темата за приятелството и подкрепата, изработени бяха табла и послания срещу тормоза. Чрез организираните дейности децата показаха, че училището е място на разбирателство, приемане и взаимно уважение.
С общи усилия отправихме посланието: „Не на тормоза!“ и „Да на добротата!“, защото всяко дете има право да се чувства сигурно и подкрепено в училищната общност.










